Moje pomysły
Klasowe wieczory filmowe
Odbywały by się one z jakichś konkretnych okazji np. Walentynek. Każda klasa o określonej wspólnie z nauczycielem godzinie, spotykała by się w szkole w swojej sali, w przypadku braku tablicy interaktywnej, to w sali w której tablica jest i działa. Klasa wspólnie wybiera jeden film, który obejrzą. Każdy uczeń mógłby przynieść swoje przekąski.
Gazetka szkolna
Gazetkę szkolną mógłby prowadzić jakiś chętny uczeń. Znajdowały by się w niej news 'y na temat rzeczy odbywających się w szkole np. apeli. Umieścić w niej też można kalendarz ze zbliżającymi się sprawdzianami klas, uczeń miesiąca, jakiś komiks lub nawet rada od innych uczniów. Sądzę, że pomysłów co do niej może być sporo, więc to tylko kilka ode mnie.
Dni tematyczne
Byłyby to dni, w których chętne osoby przebierałyby się zgodnie z tematyką dnia. Przykład: dzień meksykański - uczniowie przychodzą ubrani w taki sposób w jaki kojarzy im się Meksyk, na korytarzach mogłyby być wywieszone ciekawostki na temat Meksyku, jego kultury itp.
Turnieje między-klasowe
Turnieje między-klasowe to inaczej mówiąc zawody w różnych dziedzinach. Mogłyby być np. sportowe, naukowe, plastyczne. Na sportowych np. sztafeta, na naukowych coś na zasadzie ,,Familiady'', zaś na plastycznych np. uczniowie dostali by jakąś ciekawą pracę do wykonania w wyznaczonym czasie. W turniejach między-klasowych brałyby udział tylko osoby z klasy chętne, lecz reszta wiadomo ma prawo kibicować swojej klasie.
Kącik zaufania
Kącik zaufania to byłaby grupa otwarta dla każdego. Co jakiś czas odbywałyby się spotkania, na których osoby mogłyby opowiedzieć o swoich problemach, przeżyciach, ale też ogólnie nawiązać bliższe relacje. Lecz zasada byłaby jedna - wszystko co zostało powiedziane w kąciku, zostaje w kąciku :D
Kiermasze
Odbywałyby się one szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Uczniowie za uwagi pozytywne przynosili by swoje prace plastyczne, które byłyby zaprezentowane na stole i inni uczniowie za drobną opłatą na przerwie mogli by je wziąć. Panie wyznaczałyby osoby dyżurujące na kiermaszu. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostałyby przekazywane na rzecz szkoły.
Urzeczywistnienie szczęśliwego numerka.
Zauważyłam, że nie każdy nauczyciel stosuje się do ,,zasad'' szczęśliwego numerka. Chciałabym by nauczyciele naprawdę zwracali uwagę na to kto ma szczęśliwy numerek. Tylko w przypadkach niezapowiedzianej kartkówki, sprawdzenia pracy domowej lub odpowiedzi ustnej i gdy uczeń sam się wtedy upomni.
Dla przypomnienia Zasady szczęśliwego numerka
Uczeń posiadający szczęśliwy numerek w danym dniu zwolniony jest z pisania niezapowiedzianej kartkówki, niezapowiedzianej odpowiedzi ustnej lub sprawdzenia pracy domowej.
To na tyle moich przykładowych pomysłów! Mam nadzieję, że chociaż w jakimś stopniu Cię zaciekawiłam i dostanę od Ciebie głos :D
Do realizacji moich pomysłów będę potrzebowała zgody poszczególnych nauczycieli, a w szczególności pani A. Jung, ale trzymam kciuki by mi się udało je wprowadzić do naszej szkoły. Chętnie poznam też wasze propozycje! ♥